Kavian’da güneş batarken, Gezegenler Arası Federasyon Akademisi’nden sadece iki hafta önce birinci seviye bir Kaşif olan Allen Werlds, uzay gemisinin enkazında oturmuş kaderini düşünüyordu. Elbette bunun için eğitilmişti ama hiçbir şey onu yabancı bir gezegene zorunlu inişin sert gerçekliğine hazırlayamazdı.
Hatırlayabildiği son koordinatlar, yakınlarda aktif yanardağların olduğu dağlık bir bölge olan 5:9’du. Dağlar uğursuzca beliriyor, ötedeki kayalık çöllere uzun gölgeler düşürüyordu. Allen, Gezegenler Arası Federasyon ile iletişime geçmenin bir yolunu bulması gerektiğini biliyordu ve onlara hayatta olduğunu bildirdi, ancak iletişim ekipmanı kazada hasar görmüştü.
Allen basit bir kurye görevindeydi ve barış görevlerinde bir Sürüngen Diplomatı koruyordu. Ama şimdi dağlarda mahsur kalmışlardı. Allen enkazdan tökezledi ve durumunu değerlendirdi. O gecenin yakında geleceğini biliyordu ve gece sıcaklıklarının donma noktasının çok altına düştüğü acımasız Kavian Dağları’ndaydılar. Bu çetin ortamda fazla dayanamazlardı. Hemen bir çıkış yolu bulmaları gerekiyordu. Hangi yöne gideceğine karar vermeye çalışarak kayalık, buzlu araziyi inceledi.
Kuzeyde, dağların silüetinde, artık Aktif Volkan olduğunu anladığı yerden yükselen bir duman bulutu görebiliyordu. Volkan, kötü niyetli bir tanrı gibi manzaranın üzerinde belirdi, uğursuz zirvesi bir duman ve kül pusuyla örtülmüştü. Allen’ın ayaklarının altındaki yer titriyordu ve bunun bir patlamanın uzaktan gelen gürültüsü olduğunu biliyordu.
Doğuda, önünde batan güneşin altın ışığıyla yıkanmış geniş bir Çayır uzanıyordu. Bu alanları yasa dışı faaliyetleri için kullandıkları bilinen Sürüngen haydutları için olmasa bile kesinlikle cazip bir hedef. Ne de olsa görevi, diplomatı bu topraklarda dolaşan aynı Reptilian haydutlarından korumaktı.
Kendisine rehberlik edecek iletişim cihazları olmadan, Allen diplomata döndü.
Ne düşünüyorsun?
1) Aktif Volkan’ın tehlikelerine göğüs germeli miyiz?
2) Çayırlarda Sürüngen haydutlarıyla karşılaşma riskini almalı mıyız?
Oyunumuza oy vererek maceranızı seçin. Lore Konsorsiyumu!